"Tajemnice Joan"

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

"Tajemnice Joan"

Post autor: Yvonne »

"Tajemnice Joan", które obejrzeliśmy wczoraj, to film oparty na prawdziwej historii "Babci Szpiega".

Zaczyna się intrygująco.
Anglia, Londyn, rok 2000.
Do ślicznego domku z ogrodem, w którym samotnie mieszka na oko osiemdziesięcioletnia kobieta, pukają pewnego dnia służby specjalne, które zabierają staruszkę na przesłuchanie i oskarżają ją o zdradę stanu popełnioną pod koniec drugiej wojny światowej.

Podczas przesłuchania myśli kobiety powracają w przeszłość i zaczyna się filmowa retrospekcja.
Przenosimy się do roku 1938, do Cambridge, do kampusu uniwerysteckiego, gdzie główna bohaterka studiuje na wydziale nauk przyrodniczych fizykę.
Cały film to takie właśnie przeplatanie się wątku współczesnego z tym dawnym, z dużą przewagą tego drugiego.

Film "Tajemnice Joan" zrobił na mnie bardzo duże wrażenie.
Tematyka poruszona przez twórców filmu jest niezwykle ciekawa i silmowana w sposób nienachalny, wręcz spokojny.
Taki, który bardzo do mnie trafia.

Obie odtwórczynie ról Joan są świetne. Judi Dench zachwalać nie trzeba, to klasa sama w sobie. Jej młodsza odpowiedniczka, Sophie Cookson, jest równie dobra.
Również pozostałe role, zwłaszcza męskie, zostały świetnie obsadzone.
Widz wierzy w tych bohaterów, w ich ekspresję, słowa, gesty, nawet wygląd. Po wyjściu z kina uznałam, że wszyscy właśnie tak mieli wyglądać!
Miałam wrażenie, jakbym znalazła się w centrum wydarzeń, tak to wszystko było prawdziwe i wiarygodne.

Właśnie - wygląd.
Ze względu na moje zainteresowania modą retro nie mogę podczas oglądania takich filmów nie zwracać uwagi na stronę wizualną.
Tutaj jest ona na najwyższym poziomie.
Charakteryzatorzy i kostiumolodzy spisali się doskonale. Prawdziwą ucztą dla oczu było podziwianie bohaterki w tych pięknych kapelusikach, plaszczykach, sweterkach, butach na niewielkim obcasie oraz mężczyzn w eleganckich marynarkach i nakryciach głowy.

Na uwagę zasługują również plenery, w jakich film jest nakręcony.
Chyba muszę wreszcie wybrać się do Anglii. Bardzo tam ładnie.

Fabuły zdradzać nie będę, bo gorąco zachęcam Was do obejrzenia tego filmu. Naprawdę warto.
Polecam!
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 10:24 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Opis filmu brzmi ciekawie ,warto obejrzeć :)

Anglia ładna ,warto zjechać samochodem zwłaszcza wybrzeża, Cornwalia itp
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”