Ciekawostki z Australii

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A u mnie juz 2019! Szczesliwego Nowego Roku! U nas tropic. Żar z nieba i ulewne deszcze. Ale pokaz fajerwerkow sie odbyl jak co roku.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Szczęśliwego Nowego Roku Bruniu! Ja nieco zbieczulony Darem czekam tną 2019 w PŁ!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A u nas poczatek końca świata. Kardynał George Pell, skazany za pedofilie. Poważany, lubiany choć czasem kontrowersyjny, mianowany kardynałem przez Jana Pawla II, cieszący się zaufaniem i popularnością skazany za historyczne przestępstwa seksualne. Na 50 lat. Będzie skladal apelacje.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Najwyzszy ranga w historii skazany za pedofilie!
Dodam tylko, ze nie wierze w jego winę.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Najwyzszy ranga w historii skazany za pedofilie!
Dodam tylko, ze nie wierze w jego winę.
Piszą, że uznano, że dowody są wystarczające żeby uruchomić proces.

Smutne to wszystko.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Masz oczywiście na myśli proces apelacyjny.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:Masz oczywiście na myśli proces apelacyjny.
Z opisu w wiki zrozumiałem, że procedura była taka, że wpierw był proces z oskarżenia prywatnego a po przesłuchaniach stwierdzono, że można uruchomić proces karny. Nie wnikałem w to zbytnio bo jakby nie moja bajka. Niezależnie od zarzutów i wiarygodności dowodów jest to dla mnie bardzo smutne. Smutne to, że to się działo, smutne, że kościół zamiatał to pod dywan i smutne, że teraz się z tego robi cyrk. Nie potrafię ocenić wiarygodności świadków więc nie wypowiadam się na temat winy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

PawelK pisze: Piszą, że uznano, że dowody są wystarczające
Dowody? Rzeczywiście gdzieś tak piszą? :shock:
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:
PawelK pisze: Piszą, że uznano, że dowody są wystarczające
Dowody? Rzeczywiście gdzieś tak piszą? :shock:
Powaga, rzuć okiem do polskiej wiki. Ale zastrzegam, nie próbowałem weryfikować.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Brunhilda pisze:Dodam tylko, ze nie wierze w jego winę.
Ale dziwi Cię, że "padło" na niego, czy że w ogóle w KK dochodzi do takich sytuacji?

U nas teraz pomniki przewracają niektórym.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A nie, Mysikroliku, to, ze „padło” na niego wcale mnie nie dziwi. W ogóle. Kardynał Pelle miał i ma wielu wrogów. Myśle, ze jest „wrabiany”.

Ze w Kościele dochodzi do takich sytuacji tez mnie już nie dziwi. Nasza Royal Commission pokazała, ze 7% australijskiego kleru było posadzonych o nadużycia seksualne w stosunku do dzieci. Nie napisano nigdzie ile przypadków za to skazano. Przepraszam, ze cytuje HuffPost ale autor ładnie wszystko wypunktował.
https://www.huffingtonpost.com.au/2017/ ... _21707512/
Kościół nie jest osamotniony w tym niechlubnym względzie. 7% dzieci i młodzieży jest wykorzystywanych seksualnie prze swoich nauczycieli.
http://childrenstreatmentcenter.com/sex ... -teachers/
https://www.childabuseroyalcommission.gov.au/schools
I w sporcie
https://www.childabuseroyalcommission.g ... -community
I pewnie w innych dziedzinach życia.

Peofilia to co innego niż seksualne wykorzystywanie dzieci. Pedofilia to preferencja kontaktów seksualnych z dziećmi. To znaczy, ze pedofil spełnia się seksualnie w kontakcie z dziećmi. Dla innych to między innymi po prostu okazja.
Wśród kleru wg amerykańskich badań pedofile to 0.3% ogółu, mniej niż w ogólnej populacji mężczyzn. Homoseksualny pociąg do chłopców ma 2% kleru, tyle samo co u żonatych mężczyzn w ogólnej populacji.
https://www.abc.net.au/religion/the-cat ... s/10099820
Przedstawiciele kleru są tacy sami jak reszta populacji, z której się wywodzą. Niestety , nie są swieci. I chociaż chciałoby się, i powinno tak być, żeby powyższe dane wynosiły 0%, to zważywszy, ze dzieci są najczęściej wykorzystywane seksualne przez najbliższych ( ojców, ojczymów, wujków, kuzynów i braci), chyba na razie, pozostaje nam samym dzieci uczyć, jak się uchronić.

Obrazek

https://aic.gov.au/publications/tandi/tandi429

Podejrzewam, ze sytuacja ma się podobnie na całym świecie.

Ze przewracają pomniki to się z kolei dziwie. Po tej całej sprawie z Kardynałem, Kościół australijski napisał list, żeby nie spieszyć się z osadzaniem bo sprawy i rzeczy nie zawsze takie są na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka. Myśle, ze to słuszne. Na przykład:
https://www.salon24.pl/newsroom/936102, ... kaplanstwa

Inna sprawa jest to, ze kościół te przypadki zwykł zamiatać pod dywan. Ale to się zmienia.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2019, 01:22 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ale tez ja napisałam, ze nie wierze, nie ze się dziwie.

Nie wierze przede wszystkim w historyczne sprawy. Niedorzecznością jest pisać w sytuacji spraw historycznych, sprzed dwudziestukilku lat, ze są dowody. Dowodów nie ma. Jest słowo przeciw słowu. A grunt jest teraz podatny bo trwa nagonka na Kościół Katolicki.
Dowodem byłoby DNA kardynała znalezione u chłopców. Albo film z tego zajścia. Albo zgodne zeznania naocznych świadków. Albo gdyby Kardynał się jakoś wsypał. Nic takiego nie ma i być nie może bo delikatnie mówiąc, płyny ustrojowe Kardynała, które mogłyby dać DNA, pozostają w jamie ustnej do 24 godzin. Na drugim koncu przewodu pokarmowego do 72 godzin. świadków tez nie ma. Kardynał konsekwentnie zaprzecza.

Nie wierze, żeby człowiek uwielbiany przez przez ogół katolickiej populacji Australii, ceniony przez Watykan ( skarbnik Watykanu, podobno miał być wybrany Papieżem przed Benedyktem i przed Franciszkiem), ceniony, wręcz hołubiony przez Jana Pawła II, mogl być tak zakłamany. Nie wierze, żeby tego nikt nie zauważył.
Nie wierze, żeby Jan Paweł II wiedział o tym i mimo to mianował go Kardynałem.
Nie wierze, ze jeśli ktoś ma tak niepohamowane apetyty seksualne, ze 10 minut po Mszy świętej po prostu musi, miał tylko dwa przypadki oskarżeń. Miałby 2222. Teraz istotnie pojawił się nowy ktoś, kto tez oskarża. Z lat 70 tych tym razem.
I jeszcze pare innych nie wierze :)
Będzie apelacja. Kościół tez zdecydował wszcząć swoje śledztwo.

No cóż! Żyjemy w ciekawych czasach! Chociaż to, według Chińczyków zdaje się, przekleństwo!
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Bruniu, ad vocem twych dwóch postów wyżej! Brawo! :564: Mam w 100% takie samo zdanie jak Ty.
Teraz bardzo trendy jest nap*** w kościół! Znak postępu naszej cywilizacji. Zamiast flagi narodowej, tęczowa itp. itd.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Wiadomo że takie rzeczy trzeba udowodnić, a to nie jest proste. Z drugiej strony nie dziwie się, że ofiary często dopiero po czasie maja odwagę mówić. Po czymś takim odczuwa się wstyd, strach. Nie potrafię sobie wyobrazić co jeszcze, ale z pewnością nie jest łatwo wyjść i publicznie opowiadać, że było się molestowanym czy zgwałconym. To jest główna przyczyna, że sprawcy często pozostają bezkarni. Jak sama zauważyłaś po czasie twardych dowodów brak, a raczej nikt nie popełnia tych czynów na widoku publicznym, więc i ze świadkami krucho.
Ksiądz nie powinien, tylko musi być kryształowo czysty i biedny jak mysz kościelna, tak jak i jego cała firma, inaczej swoje dobre rady i połajanki mogą sobie ...
Ja nie widzę żeby KK był taki jak napisałem.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2019, 11:11 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

A u nas już nie można spokojnie wyladować na paraglider...
https://www.9news.com.au/2019/03/09/21/ ... r-canberra
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Sprawa tego kardynała to pikuś w porównaniu z Michealem Jacksonem. Ostatnio wyszedł film na temat jego mrocznej strony. W owym programie wypowiadają się dwaj mężczyźni którzy mówią, że byli przez niego wykorzstani. Co zaskakujące, za życia Jacksona zeznali, że nie byli i przez to został uniewiniony. Więc jaka była prawda? Jakoś po jego ekcesach nikt nie dał łatki muzykom.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Ater pisze:Jakoś po jego ekcesach nikt nie dał łatki muzykom.
To jakby proste. Kościół katolicki przez wiele lat zamiatał pod dywan ekscesy księży od potężnych do maluczkich. Muzycy nie są organizacją, każdy za swoją karierę odpowiada samodzielnie i nie ma w ich wypadku zmowy milczenia, specjalnych praw, ewentualnie nie chcą się wypowiadać na temat innych muzyków ale to raczej nie jest to samo.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Ater pisze:Sprawa tego kardynała to pikuś w porównaniu z Michealem Jacksonem. Ostatnio wyszedł film na temat jego mrocznej strony. W owym programie wypowiadają się dwaj mężczyźni którzy mówią, że byli przez niego wykorzstani. Co zaskakujące, za życia Jacksona zeznali, że nie byli i przez to został uniewiniony. Więc jaka była prawda? Jakoś po jego ekcesach nikt nie dał łatki muzykom.
No wiec właśnie! Jaka jest prawda? I czy to możliwe żeby do niej dotrzeć? Teraz? To w ogóle jest dziwna sprawa. Podobno wszyscy dookoła wiedzieli, łącznie z rodzicami, ze on spal w jednym łóżku z tymi chłopcami. Ciekawostka.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, 13:56 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Brunhilda pisze:No wiec właśnie! Jaka jest prawda? I czy to możliwe żeby do niej dotrzeć? Teraz?
Sądzę, że nie jest to możliwe. Niestety w wielu wypadkach ludzie dorabiają sobie aktualną filozofię. W wypadku MJ jest to jeszcze łatwiejsze, bo druga strona nie ma możliwości wypowiedzenia się.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No I tak... kardynał Pell został skazany na 6 lat. Sędzia Kidd, zrobił wszystko, moim zdaniem, żeby być fair. Wziął nawet pod uwagę to, ze ten niechlubny rozgłos jest już karą. Istotnie, weszliśmy, jako społeczeństwo w jakaś nowa fazę, gdzie media głośno, bez żenady i bez ogródek mówią w szczegolach czynów, za które jest skazany i o fizjologii Kardynała. Uważam takie działania za manipulacje. Poza tym..zupełnie już odchodzimy od decorum.... nie jestem pewna czy to takie dobre.
Czekam na apelacje.....
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Bez sensu.
Albo jest niewinny i wyrok jest skandaliczny, albo jest winny i wyrok jest równie skandalicznie za niski.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Fajne tygryski urodziły się w Taronga Zoo w Sydney.

https://reut.rs/2OytzYr
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Wczoraj wybrałam się do kaplicy świętej Mary MacKillop, naszej pierwszej i jedynej świętej. Zamówiłam tam Msze za moja SP Mamę. Tam jest taka szczególna atmosfera...Kaplica jest w North Sydney wiec zwykle jade przez znany Sydneyski most Harbour Bridge.


Obrazek



Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 13:51 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Coraz bliżej...

Obrazek

I już wjeżdżam pod most. Lubię przejeżdżać Harbour Bridge. Jest taki majestatyczny ( czy w ogole jest takie słowo? 😁😁😁😁😁 wzięłam od majestic ale coś mi się kojarzy, ze w polskim jest tez) Otwieram zawsze wszystkie okna, żeby lepiej widzieć zebra mostu.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 13:58 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Mary MacKillop była założycielka zakonu Sióstr świetego Józefa, beatyfikowana przez JPII i kanonizowana w 2010 przez Benedykta XVI. Burzliwe story, była nawet ekskomunikowana. Bardzo u nas lubiana i znana. Zajmowała się chorymi, biednymi, starcami, mentalnie chorymi, sierotami.
To jej pomnik pod kaplica. Tak milo popatrzeć, ludzie podchodzą do pomnika, dotykają rąk świętej Mary, trudno było mi zrobić zdjęcie! Zawsze ktoś tam przy pomniku urzędował!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 14:27 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 2 razy.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Kaplica znajduje się na terenie, no! chyba klasztoru, bo nie wiem jak to nazwać. Mieszkają tam siostry w każdym razie. Nazywa się to „Miejsce/Dom Mary MacKillop”.

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Kaplica na tle zabudowań klasztornych.

Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

I widok z ogrodu klasztornego. Jak widać po liściach na ścieżce(u nas tez liście opadają z niektórych , zwłaszcza europejskich drzew!), u nas jesień.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 14:38 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Kaplica z przodu, pięknie odnowiona.

Obrazek

Boczne przejście

Obrazek

I samo wejście. Niepozorne dosyć.



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”